Budowa hal namiotowych - krok po kroku

Specjalnością naszej firmy jest budowa hal stalowych i aluminiowych o charakterze tymczasowym, które ze względu na swoją konstrukcję nazywane są namiotowymi. Ich popularność rośnie z roku na rok, ponieważ są to obiekty o szerokim zastosowaniu, które można bardzo szybko wznieść niemal na każdym terenie i w dodatku niskim kosztem. Dowiedz się, jak w praktyce przebiega budowa hali namiotowej krok po kroku, jakie rodzaje takich konstrukcji możesz zamówić w AZTECH oraz jaka jest ich cena.

budowa hal namiotowych

Budowa hali krok po kroku – jakie są etapy prac?

Jedną z najważniejszych zalet, jakimi odznaczają się namiotowe hale magazynowe i przemysłowe, jest ich szybka budowa. Cały proces ich przygotowania i wznoszenia przez naszą firmę zamyka się w 4 tygodniach, bez względu na rozmiary oraz typ konstrukcji.

Projektowanie – czyli łatwa konfiguracja hali online

Każda budowa hali stalowej zaczyna się od wykonania projektu konstrukcji. W AZTECH przywiązujemy dużą wagę do indywidualnych potrzeb Klientów, dlatego zapewniamy możliwość zamówienia obiektu o konkretnych parametrach technicznych. Wynika to z bardzo różnych sposobów wykorzystania takich budowli. Oczywistą sprawą jest, że inną konstrukcję musi mieć hala produkcyjna o charakterze całorocznym, a inną niewielki namiot halowy przeznaczony na krótkookresowy handel.

Projekt hali namiotowej wykonujemy według wytycznych Klienta. Może być on opracowany od zera na podstawie specyficznych wymagań i po uzgodnieniach z naszymi projektantami albo opierać się na standardowych i sprawdzonych rozwiązaniach. W tym drugim przypadku możesz samodzielnie zaprojektować swoją halę, korzystając z wygodnego konfiguratora online, jaki znajdziesz na naszej stronie.

Ze względu na to, że naszych Klientów najczęściej interesuje budowa hali magazynowej, przemysłowej lub sportowej, właśnie te trzy warianty obiektów są dostępne w konfiguratorze online. Oprócz możliwości wyboru typu budowli masz możliwość określenia jej szczegółowych parametrów takich jak:

 • wysokość,
 • szerokość,
 • długość,
 • kolor konstrukcji,
 • materiał (proponujemy hale stalowe i aluminiowe),
 • rodzaj dachu (może być jednospadowy lub dwuspadowy),
 • materiał poszycia (może nim być plandeka, blacha trapezowa lub płyta warstwowa),
 • pokrycie dachowe (plandeka, płyta warstwowa lub termodach),
 • liczba drzwi, bram i okien.

Dzięki internetowemu narzędziu możesz w kilka minut stworzyć projekt oraz poznać koszt budowy hali magazynowej czy sportowej. Jeżeli natomiast masz specjalne oczekiwania, wystarczy, że skontaktujesz się z nami i przedstawisz swoje potrzeby. Na ich podstawie nasze biuro projektowe przygotuje optymalną koncepcję obiektu, która będzie uwzględniała nie tylko niestandardowe rozwiązania, ale także budżet, w jakim ma się zmieścić inwestycja.

W każdym wariancie otrzymasz szczegółową dokumentację projektową (4 egzemplarze) wraz z danymi technicznymi dotyczącymi np. wytrzymałości konstrukcji (w tym aspekcie możemy także przygotować odpowiednie symulacje).

Produkcja elementów konstrukcyjnych

Kolejny etap budowy hali namiotowej to produkcja elementów, z których powstanie konstrukcja. Są to głównie profile i rury stalowe zabezpieczone przed korozją, poprzez cynkowanie ogniowe lub malowanie proszkowe, które potem pokrywa się plandeką, blachą lub płytą warstwową.

W procesie produkcyjnym stosujemy nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz wysokiej klasy maszyny i urządzenia, dlatego poszczególne komponenty odznaczają się wyjątkową precyzją wykonania, która przekłada się potem na solidność całego obiektu.

Co ważne, wszystkie elementy konstrukcyjne wytwarzamy z najlepszych gatunkowo materiałów, których wysoką jakość potwierdzają stosowne certyfikaty uznawane w Polsce i Europie. Dodatkowo każdy nasz Klient otrzymuje dokumentację mówiącą o rzetelności wykonania hali np. akredytowany odbiór spawów oraz informację o uprawnieniach osób uczestniczących w tworzeniu obiektu.

Montaż gotowej hali u Klienta

Sama budowa hali produkcyjnej, magazynowej czy sportowej na wskazanej przez Klienta działce odbywa się bardzo sprawnie. Prace rozpoczynają się od przygotowania terenu pod konstrukcję, który powinien być odpowiednio wyrównany i utwardzony. Naszym Klientom polecamy np. podłoże brukowane, ale oczywiście możliwe są i inne rozwiązania, które jednak powinny zapewniać możliwość stabilnego zakotwiczenia obiektu. W naszej ofercie znajdziesz głównie konstrukcje niezwiązane trwale z gruntem, a więc niewymagające przygotowywania fundamentów. Są one jednak konieczne w przypadku, gdy hala magazynowa ma być wykorzystywana długookresowo.

Kolejnym krokiem jest transport elementów konstrukcyjnych na plac budowy oraz ich montaż. Prace te wykonuje zawsze nasza ekipa monterska (nie korzystamy z usług podwykonawców), składająca się z doświadczonych fachowców o wysokich kwalifikacjach, którzy mają odpowiednie uprawnienia i podczas montażu wykorzystują specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu wszystkie etapy robót przebiegają szybko i profesjonalnie.

Jakie hale namiotowe możesz zamówić w AZTECH? Poznaj najważniejsze ich rodzaje!

W naszej ofercie znajdziesz namiotowe hale stalowe, które mogą mieć rozmaite przeznaczenie. Sposób wykorzystania obiektów determinuje ich parametry techniczne (np. wytrzymałościowe), rodzaj użytych materiałów, a także sposób wykończenia np. w kwestii ocieplenia. Pod tym względem możesz u nas zamówić kilka rodzajów takich konstrukcji – poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

 • Hale magazynowe – ich budowa w formie namiotowej jest dzisiaj bardzo popularna. Dla wielu firm taka lekka konstrukcja, którą można wznieść w niecały miesiąc, jest praktycznym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie ma czasu lub środków na realizację tradycyjnego obiektu murowanego. Bardzo często jest to doskonały sposób na błyskawiczne powiększenie powierzchni magazynowej. Namiot halowy może być wykorzystany do przechowywania każdego rodzaju towarów, dlatego zamawiają go nie tylko hurtownie, ale też firmy logistyczne i zakłady wytwórcze.
 • Hale przemysłowe i produkcyjne – konstrukcje stalowe są rozwiązaniem powszechnie stosowanym w przemyśle na całym świecie. Te proponowane przez naszą firmę mogą być dostosowane do użytku całorocznego, a więc zapewniają odpowiednie i bezpieczne warunki pracy wymagane przez przepisy. Ponieważ są tanie i szybkie w budowie, decydują się na nie zarówno nowe przedsiębiorstwa chcące jak najprędzej ruszyć z działalnością, jak również firmy potrzebujące rozszerzenia mocy produkcyjnych np. na czas realizacji ekstra zamówienia.
 • Hale rolnicze – szybkie w budowie obiekty z profili stalowych sprawdzają się także w rolnictwie. W zależności od potrzeb proponujemy takie konstrukcje o określonych parametrach, tak aby spełniały wymagania np. budynku obory, chlewni, kurnika, czy też magazynu na płody rolne.
 • Hale sportowe – w AZTECH mamy doświadczenie w budowie obiektów sportowych o charakterze tymczasowym (sezonowym) i długookresowym (całorocznym). Nasze konstrukcje doskonale sprawdzają się np. jako hale turniejowe podczas zawodów, ale także jako budynki treningowe i rekreacyjne. Możesz u nas zamówić m.in. kryte korty tenisowe, lodowiska, boiska i różnorakie sale do ćwiczeń, jakie są potrzebne przy szkołach, hotelach i klubach sportowych.
 • Hale dla koni – w tym zakresie proponujemy solidne ujeżdżalnie, które mogą pełnić funkcję całorocznych obiektów treningowych lub sezonowych budowli potrzebnych np. na zawody lub wakacyjne szkółki jeździeckie.
 • Namioty imprezowe – takie konstrukcje cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem naszych Klientów, którzy zamawiają je w celu realizacji różnych pomysłów biznesowych. W tej technologii budujemy szybko i tanio w całej Polsce obiekty pełniące funkcje np. sal weselnych, koncertowych, konferencyjnych, czy festiwalowych.
 • Pawilony namiotowe – estetyczne i solidne, a jednocześnie błyskawiczne w budowie, sprawdzają się jako obiekty handlowe na placach i targach oraz wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości lub ekonomicznego uzasadnienia wznoszenia trwalszych budowli.
 • Hale niestandardowe – oprócz wymienionych wyżej konstrukcji proponujemy także obiekty realizowane według indywidualnego zamówienia. Nasi projektanci i konstruktorzy są w stanie przygotować każdy rodzaj hali o określonych parametrach technicznych i uwzględniających specyficzne rozwiązania.

Wybierając standardowe hale przemysłowe, magazynowe lub sportowe za pomocą konfiguratora, możesz zdecydować się na ich wariant classic lub premium. W tym drugim przypadku proponujemy materiały zapewniające lepsze parametry w zakresie izolacyjności termicznej.

Jaki jest koszt budowy hali namiotowej?

Całkowity koszt budowy hali magazynowej, sportowej lub produkcyjnej wskaże Ci kalkulator, z jakiego możesz skorzystać na naszej stronie internetowej podczas konfiguracji parametrów zamawianej konstrukcji. Bez wątpienia obiekty wznoszone w technologii namiotowej wymagają zdecydowanie mniejszych nakładów finansowych niż budynki murowane.

Ostateczna cena zależy jednak od wielu czynników, przede wszystkim rodzaju użytych materiałów, sposobu wykończenia oraz wielkości budowli. Najtańszym rozwiązaniem jest namiot halowy pokryty plandeką z PCV. Nieco droższa będzie hala z pyty warstwowej – jej koszt budowy za m2 podnosi przede wszystkim cena poszycia stanowiącego obudowę ścian i dachu.

Budowa hali na pozwolenie czy zgłoszenie?

Już wiesz, jak wygląda budowa hali produkcyjnej lub magazynowej krok po kroku oraz jaki jest koszt i czas wzniesienia takich obiektów. Planując taką inwestycję, musisz pamiętać, że wymaga ona dopełnienia także kilku formalności. Zgodnie z przepisami każdy obiekt budowlany może powstać po uzyskaniu stosownej aprobaty urzędowej. W przypadku konstrukcji całorocznych niezbędne jest pozwolenie na budowę. Z kolei namioty halowe o charakterze tymczasowym, które będą użytkowane w danej lokalizacji przez mniej niż 180 dni, można wybudować na podstawie prostego zgłoszenia. Taka hala bez pozwolenia na budowę musi być w odpowiednim momencie zdemontowana i może być przeniesiona ewentualnie w inne miejsce – usługi w tym zakresie świadczy również nasza firma.

Zainteresowała Cię budowa hali magazynowej, sportowej lub produkcyjnej w technologii namiotowej? Skorzystaj zatem z doświadczenia firmy AZTECH i zamów u nas namiot halowy o parametrach zgodnych z zapotrzebowaniem. Zrealizujemy każde zamówienie w szybkim terminie i w atrakcyjnej cenie. Gwarantujemy, że wzniesiony przez nas obiekt spełni wszystkie Twoje oczekiwania pod względem estetyki, jakości i trwałości.

Zobacz Video i sprawdź zastosowanie naszych hal!