Czy warto inwestować w magazyn?

Nie wiesz, czy budowa magazynu jest konieczna w przypadku prowadzonej przez Ciebie działalności? Czy warto zdecydować się na takie przedsięwzięcie, czy lepiej skorzystać z wynajmu? Dowiedz się, w jakich branżach obiekty tego rodzaju są zwykle niezbędne i z jakimi kosztami ich utrzymania trzeba się liczyć. Zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj, czy inwestycja w magazyn jest dobrym pomysłem!

Po co i komu potrzebny jest magazyn?

To osobne pomieszczenie wykorzystywane jest przez firmy do przechowywania towarów oraz ułatwia zarządzanie nimi. Magazyn nadaje się do realizacji zadań związanych z:

 • produkcją – czyli do składowania zarówno gotowych produktów, jak i surowców, które są niezbędne do ich produkcji,
 • spedycją – więc do przeładunku i przetrzymywania towarów,
 • dystrybucją – dostawy i wysyłki artykułów.

To jak duża powinna być taka przestrzeń magazynowa, zależy od potrzeb Twojej firmy i tego, które z powyższych działań będziesz realizował. Zazwyczaj z osobnego budynku korzystają podmioty gospodarcze działające w takich branżach jak np.:

 • handel tradycyjny i internetowy,
 • produkcja – m.in. chemii gospodarczej, mebli itd.,
 • budownictwo,
 • gastronomia – a dokładniej hotelarstwo, restauracje, catering,
 • usługi – różnego rodzaju wypożyczalnie np. sprzętu sportowego, maszyn budowlanych itd.

Mimo iż dla małej firmy inwestycja w magazyn może wydać się niepotrzebna to, jednak jeśli będzie ma ona dużo produktów czy urządzeń ułatwiających jej funkcjonowanie, wówczas takie pomieszczenie jest niezbędne i uefektywnia pracę.

Jak długo trwa budowa magazynu i jakie są koszty jego utrzymania?

Jeśli myślisz, że budowa magazynu to trwająca miesiącami inwestycja, jesteś w błędzie! Dziś tego typu przedsięwzięcia realizowane są w krótkim czasie. Nowoczesne obiekty powstają na zlecenia małych i dużych firm, a na ich wykonanie wystarczy nawet kilka tygodni – w zależności od parametrów technicznych, jakie mają spełniać te konstrukcje. Dzieje się tak w przypadku stawiania hal namiotowych wykorzystywanych jako magazyny. To obiekty, które powstają szybko, a ich modułowy charakter pozwala na rozbudowę w przyszłości o dodatkowe segmenty.

Koszt inwestycji w magazyn uzależniony będzie przede wszystkim od miejsca realizacji, wykorzystywanych do budowy materiałów oraz wielkości obiektu. Z kolei do stałych wydatków związanych z utrzymaniem musisz wliczyć:

 • obsługę, czyli wynagrodzenia dla pracowników, ich przeszkolenie,
 • opłaty za oświetlenie, ogrzewanie itd.,
 • zakup wyposażenia – np. regałów, szafek, wózków widłowych, plandek, czytników itp. sprzętu.

Każda tego rodzaju inwestycja jest spersonalizowanym procesem i dlatego nie ma tu jednego wspólnego cennika.

Dlaczego warto zainwestować w magazyn?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby usprawnić pracę, zarządzanie towarem i mieć wszystkie potrzebne Ci produkty, surowce lub sprzęt w jednym miejscu, budowa magazynu jest zasadna. Nie musisz nikomu płacić za wynajem tego rodzaju przestrzeni, a z naszą pomocą w krótkim czasie staniesz się właścicielem hali namiotowej spełniającej wszystkie niezbędne parametry użytkowe. Dowiedz się więcej na temat tego, jak zrealizować tę inwestycję szybko i w atrakcyjnej cenie!

Zobacz Video i sprawdź zastosowanie naszych hal!